dr Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan
Ekonomistka, liderka środowiska przedsiębiorców, orędowniczka zwiększenia roli kobiet w życiu publicznym i biznesie. Założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan. Pełni funkcję wiceprezydenta BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE. Jest przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego.
Była Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, współtwórczyni przemian okresu transformacji ustrojowej. Założycielka jednej z pierwszych w Polsce firm konsultingowych - NICOM Consulting. Przewodnicząca Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego. Zasiada w radach nadzorczych firm Unicredit S.p.A., FCA Poland SA i Orange Polska. W latach 2006-2014 była prezesem Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią.
Aktywnie działa na forach międzynarodowych. Należy do paneuropejskiego think-tanku European Council on Foreign Relations. Z okazji polskiej Prezydencji w Radzie UE zainicjowała Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, coroczny międzynarodowy kongres środowiska biznesu, ekonomistów, naukowców oraz przedstawicieli świata polityki, który służy wypracowywaniu pomysłów na rozwiązanie najbardziej fundamentalnych problemów Europy. Jest autorką wielu publikacji z zakresu makro- i mikroekonomii oraz artykułów prasowych dotyczących aktualnych problemów społeczno-gospodarczych.
Angażuje się w szereg inicjatyw społecznych i kulturalnych. Jest pomysłodawczynią i wieloletnią współfundatorką Nagrody Literackiej NIKE dla najlepszej książki roku. Utworzyła Fundację Prymus na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci wiejskich. Działa w Fundacji Sztuki im. Stanisława Witkiewicza wspierającej Teatr Witkacego w Zakopanem. Jest współtwórczynią Kongresu Kobiet i ustawy parytetowej. Razem z Jackiem Santorskim napisała książkę „Bądź sobą i wygraj – 10 podpowiedzi dla aktywnej kobiety”.
Za swoją działalność otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień. Została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski oraz japońskim Orderem Wschodzącego Słońca, Złotą i Srebrną Gwiazdą. Laureatka Nagrody Kisiela oraz Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. W 2014 roku znalazła się w rankingu 10 najbardziej wpływowych Polek tygodnika "Newsweek", zaś w 2015 roku wśród 50 najbardziej wpływowych Polek w rankingu „Gazety Wyborczej” (5. miejsce w kategorii Innowatorki).
Absolwentka warszawskiej SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa), gdzie uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych. Po ukończeniu studiów była pracownikiem naukowym w Instytucie Koniunktur i Cen. Przez dwa lata mieszkała w Stanach Zjednoczonych, jako stypendystka programu Fullbrighta. |
Prof. David Cebon BE, PhD, FREng, FIMechE
Profesor Inżynierii Mechanicznej. Prowadzi zajęcia na Royal Academy of Engineering oraz na Queen’s College Cambridge. Dyrektor the Cambrdge Vehicle Dynamics Consortium oraz the Centre for Sustainable Road Freight, dyrektor zarządzający Granta Design Ltd. Aktywny działacz grupy badawczej, która skupia swoje działania na projekcie i dynamice zawieszeń w pojazdach ciężkich, na uszkodzeniach dróg oraz na mikromechanicznych uszkodzeniach nawierzchni asfaltowych. Interesuje się również wykorzystaniem komputerów w projektach inżynieryjnych oraz w procesie kształcenia. Autor licznych prac dotyczących dynamiki pojazdów ciężkich; sprzętu wykorzystywanego do kierowania ruchem drogowym; uszkodzeń dróg oraz oprogramowania do zarządzania informacjami. |
M. François LAVERGNE
Vice-Président du Conseil Général de la Moselle. |
Dorothy Chan, Globalny Doradca oraz Członek Honorowy WiLAT, Międzynarodowy Prezydent CILT w latach 2013-14
Swoją karierę w transporcie rozpoczęła, jako zawodowy oficer transportu w Dziale Transportu przy rządzie Hongkongu. Odchodziła na emeryturę piastując stanowisko zastępcy komisarza ds. transportu, a za swoje zasługi została odznaczona Brązową Gwiazdą Bauhinia. Obecnie pełni stanowisko dyrektora szkoły ustawicznego, zawodowego nauczania przy Uniwersytecie w Hongkongu oraz Kierownika Centrum Logistyki i Transportu. Tytuł doktora zdobyła na Uniwersytecie w Hongkongu. Całe swoje życie zawodowe poświęciła transportowi i logistyce, a swój rozwój zawodowy kontynuowała w CILT, którego członkiem jest od 1978. Pracowała w oddziale w Hongkongu jako Honorowy Sekretarz. W 1989 roku została pierwszą kobietą na stanowisku Prezydenta CILT. Obejmowała stanowisko międzynarodowego zastępcy Prezydenta Instytutu w latach 2003-2007, a w roku 2013 objęła stanowisko Międzynarodowego Prezydenta. W tym samym roku otworzyła WiLTA na Sri Lance, gdzie odpowiadała za wdrożenie nowego logo WiLAT, oraz przetarła szlaki dla globalnej działalności WiLAT. W 2015 roku została nagrodzona przez ICILT Honorowym Członkostwem. Przewodnicząca Komitetu Doradczego the Sustainable Agricultural Development Fund (SADF), członkini rady dyrektorów the Hong Kong Research & Development Centre for Logistics and Supply Chain Management Enabling Technology Limited, Niezależny Dyrektor Niewykonawczy w MTR Corporation Limited oraz w AMS Public Transport Holdings Limited. W 2015 roku w Dubaju otrzymała nagrodę przyznawaną przez UNASCO oraz otrzymała honorowy tytuł „Globalnego Wzoru do naśladowania dla Wszystkich Kobiet”. |
Jon Harris, Koordynator ds. profesjonalnego Rozwoju w CILT Pan Jon Harris posiada ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie transportu i planowania urbanistycznego, zrównoważonej logistyki oraz prowadzenia szkoleń. Od roku 2012 zajmuje stanowisko Koordynatora ds. Profesjonalnego Rozwoju w CILT. Jego rolą jest zapewnienie opieki klientom CILT od początku do końca ich kariery zawodowej. Jest również odpowiedzialny za utrzymywanie wysokich standardów i jakości w dziedzinie kształcenia i usług w CILT, za rozwój nowych produktów, rynków oraz za globalne szkolenia. Jest członkiem the Royal Town Planning Institute oraz the Chartered Institution of Highways and Transportation. Pan Harris jest odpowiedzialny za programy dotyczące kwalifikacji oraz ciągłego rozwoju zawodowego. |
Associate Professor Kim Hassall: PhD MBus BA Dip CS Cert Log Mngt CPL FCILT Międzynarodowy doradca akademicki. Swoją karierę w dziedzinie transportu rozpoczął w Biurze Ekonomiki Transportu w Canberze w 1987 roku. Następnie objął stanowisko krajowego menadżera operacji i strategii transportowych dla Poczty Australijskiej. W 2011 roku został przewodniczącym Narodowego Centrum Badań nad wypadkami samochodów ciężarowych. Dyrektor Instytutu Logistyki Przemysłowej oraz kierownik CILT Australia w dziedzinie edukacji i rozwoju zawodowego. Posiada tytuł doktora i magistra w dziedzinie wydajności i efektywności przewozów towarowych, a z wykształcenia jest matematykiem (zakres - matematyka stosowana). Reprezentował Australię w ramach projektów przewozowych dla Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zasiadał w kilku krajowych komisjach ds. transportu towarowego. Opublikował ponad 100 raportów i konsultacji w dziedzinie bezpieczeństwa samochodów ciężarowych oraz innowacji w zakresie wydajności przewozów towarowych. |
Aisha Ali Ibrahim, Globalny członek Rady WiLAT, Członek CILT, NIS, PTM , Przewodnicząca WiLAT Nigeria Założycielka i członkini rady WiLAT (Kobiety w Logistyce i Transporcie). Członkini CILT, Nigeryjskiego Instytutu Przewozowego, Afrykańskiego Centrum ds. Łańcuchów Dostaw oraz członkini Akademii Zarządzania Portem i Terminalem w Nigerii. W 2010 roku, z jej inicjatywy oraz podczas trwania jej kadencji jako kobiety-przedstawiciela Rady w CILT Nigeria, został utworzony WiLAT w Nigerii. Od tego czasu obejmuje stanowisko Przewodniczącej rady WiLAT. W 2012 roku międzynarodowy prezydent Allan Waller umożliwił Aisha Ali Ibrahim zaprezentowanie formalnego wniosku grupy kobiet podczas konferencji w Birmingham, w Wielkiej Brytanii. W 2013 roku została mianowana Globalnym Członkiem Rady w Kolombo i na Sri Lance. W 2007 roku objęła stanowisko kierownika Departamentu Ruchu Drogowego w Lagos Port Complex, w 2013 została przeniesiona do Tin-Can Island Port, gdzie w 2016 została Asystentką Dyrektora Generalnego. Ostatecznie w tym samym roku awansowała na stanowisko Dyrektora Portu.
|
Chris Jones Założycieli firmy analitycznej Canalys, w ramach której prowadzi badania w dziedzinie motoryzacji i transportu. Od 1999, współutworzenia firmy Canalys, przeprowadzał badania w wielu obszarach. W 2000 roku został pionierem w dziedzinie analiz dla konkretnych rynków tzn. smartphonów oraz urządzeń typu PDA. Pomogło to firmie Canalys w staniu się globalnym dostawcą usługi dotyczącej analizy danych pochodzących ze smartphonów. W 2003 roku, w ramach firmy Canalys rozpoczął badania nad systemami nawigacji LBS oraz GPS, a w 2013 rozpoczął w Canalys analizę technologii urządzeń ubieralnych. W 2016 roku wraz z firmą Canalys zaoferował usługi analizy pojazdów autonomicznych oraz analizę cech przemysłu motoryzacyjnego.
Regularnie i aktywnie uczestniczy w konferencjach branżowych, a także współpracuje przy wielu projektach konsultacyjnych dla klientów Canalys. Jego wypowiedzi są regularnie cytowane we wpływowej prasie branżowej oraz biznesowej.
|
Prof. René (M.) B.M. de Koster Profesor logistyki i zarządzania operacyjnego w Departamencie Technologii i Zarządzania Operacyjnego na Rotterdam School of Management, na Erasmus University. Po uzyskaniu tytułu doktoranckiego na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven w roku 1988 pracował jako konsultant, by w 1995 roku rozpocząć karierę na Erasmus University.
|
Robin Proctor FCILT, Prezydent CILT w Wielkiej Brytanii
Pasjonuje się rozwojem zawodowym liderów i innowatorów przyszłości, regularnie w swoich wystąpieniach próbując inspirować słuchaczy do transformacji wydajności biznesowej poprzez motywację współpracowników w dziedzinie łańcucha dostaw oraz innowacji cyfrowych. Wykładowca wizytacyjny na Cranfield University, członek Rady Konsultacyjnej Cranfield Supply Chain, rzecznik Novus Trust. Otrzymał nagrodę Lidera Łańcucha Dostaw przyznawaną przez Retail Week oraz jest aktywnym rzecznikiem organizacji charytatywnej Whizz-Kidz. |
Jan Steenberg FCILT Jan Steenberg pracował na stanowiskach kierowniczych w łańcuchu dostaw i logistyce w wielu branżach przez ponad 25 lat, zanim dołączył do TCS w 2015 r., gdzie obecnie jest partnerem w zakresie praktyk związanych z łańcuchem dostaw. Pracuje głównie z największymi firmami technologicznymi i zajmuje się ich programami Cyfrowej Transformacji Łańcucha Dostaw.
Jan Steenberg jest członkiem The Chartered Institute of Logistics and Transport od 1996 roku, a członkiem Rady został w 2001. Został wybrany do Rady Powierniczej, CILT International, w 2013 r. i od 2015 r. jest przewodniczącym Komitetu ds. Standardów Edukacyjnych.
|
Prof. Richard Wilding OBE
|
ZAREJESTRUJ SIĘ
|
ZAREZERWUJ HOTEL
|